ND72850B/ND96850B Encoder Fardriver Controller works For QS180 8000W Mid-drive Motor
Fardriver ND72850B/ND96850B Electric Motorcycle Controller 450A Programmable with Bluetooth For QS180 8000W Mid drive Motor Encoder
Combo:
1 piece Controller
1 piece Programmable Cable for PC or Bluetooth module for Cell Phone
1 piece Complete wiring
1 piece Software(Will be sent by Email)
Key Features
1). All the raw materials are imported, using high-performance Moss tube
3). Small in size
4). High efficiency, low temperature rise, small running current
5). With self-learning function, excellent commonality
6). The app compatible with Android and Apple
7). With flux weakening function.(The product does not contain magnetism)
ND72850B
  1. Model Number: ND72850B
  2. Max. Bus Current: 450A
  3. Max. Phase Current: 850A
  4. Working Voltage: 48V/60V/72V
  5. Peak voltage: 88V
  6. Compatible Motor Power:8000W-10000W with Encoder, like QS180 Motor
  7. Size: 222mm*142mm*71mm
ND96850B
  1. Model Number: ND96850B
  2. Max. Bus Current: 450A
  3. Max. Phase Current: 850A
  4. Working Voltage: 48V/60V/72V/84V/96V
  5. Peak voltage: 117.5V
  7. Size: 222mm*142mm*71mm